Dostępne akcesoria do picia dla dzieci

Jedzenie jest, oprócz snu, najważniejszym elementem prawidłowego rozwoju niemowlęcia w pierwszej fazie jego życia. Dlatego bardzo istotne dla każdego rodzica jest zapewnienie swojemu dziecku odpowiedniego sposobu podawania jedzenia, by dziecko miało uczucie komfortu, piło podawane mleko we właściwym tempie i dawkach, z odpowiednią temperaturą itp. Odpowiednio dobrane butelki dla niemowląt, a w kolejnych etapach rozwoju kubki dziecięce i bidony dla dzieci pozwolą na uniknięcie wielu przykrych sytuacji.

Jakie powinny być butelki dla niemowląt

Butelki dla niemowląt, kubki dziecięce, bidony dla dzieci powinny być przede wszystkim bezpieczne. Muszą być wykonane z atestowanych materiałów, które nie zawierają szkodliwych dla dzieci substancji, dopuszczone do sprzedaży przez niezależne instytucje, a także funkcjonalne i dostosowane do potrzeb kategorii wiekowej, w jakiej są używane.  Dla maluszków, które piją mleko, butelki dla niemowląt powinny mieć smoczki o określonym przepływie, antykolkowe, często przypominające brodawkę matki, dzięki czemu przejście z karmienia piersią na smoczek jest ułatwione. Butelki dla niemowląt powinny posiadać również optymalną wielkość i być wykonane z materiału, który trzyma ciepło napoju.

Jak wybrać kubki dziecięce oraz bidony dla dzieci

Kubki dziecięce i bidony dla dzieci warto wdrażać stosunkowo wcześnie. Pomimo iż dobre butelki dla niemowląt posiadają ergonomiczne smoczki, które nie przyczyniają się do powstawania wad zgryzu, kubki dziecięce pozwalają na szybszy rozwój i pomagają dzieciom w większym usamodzielnianiu się. Pierwsze kubki dziecięce i bidony dla dzieci powinny być tak dobrane, by dziecko mogło swobodnie się napić, jednak nie otrzymywało naraz zbyt dużej dawki płynu i nie zakrztusiło się. Warto również zwrócić uwagę na ryzyko rozlania się. Tu z pomocą może przyjść kubek niekapek.

Ergonomiczne kubki dziecięce i bidony dla dzieci są łatwe w czyszczeniu oraz posiadają silikonowe ustniki i rurki, opracowane w ten sposób, by nie przeszkadzały w prawidłowym rozwoju zębów i podniebienia. Często mają również miarkę, która wskazuje, ile dziecko już wypiło.

Zobacz akcesoria do picia dla dzieci: https://www.marko-baby.pl/butelki-kubki-bidony-smoczki,217,produkty.html

Page top