Czym są szafy do suszenia odzieży

Metalowe szafy do suszenia pozwalają na wygodne przechowywanie wilgotnej odzieży oraz obuwia. Oprócz tego, że szafa pełni funkcję magazynowania mokrej odzieży roboczej, to dzięki specjalnemu systemowi grzewczemu, jednocześnie osusza wilgotne ubrania i obuwie. Szafki tego typu nadają się do pracy w wielu miejscach. Idealnie się sprawdzają na placach budowy, w zakładach wodociągowych, na lotniskach oraz w kopalniach i chłodniach.

Miejsca pracy, w których odzież może część uleć zawilgoceniu, powinny być wyposażone w takie szafy. Dzięki nim pracownicy będą mieli dostęp do zawsze suchej odzieży. Ponadto szafy do osuszania zapobiegają nadmiernemu niszczeniu obuwia i odzieży roboczej. Szafy od polskiego producenta Malow zapewniają łatwy dostęp do przechowywanych ubrań dzięki zastosowaniu lameli zamiast drzwi.

Wyposażenie i budowa szafy do osuszania odzieży

Szafa metalowa z miejscem na dziesięć kompletów ubrań od parki Malow składa się z: drążka do zawieszania odzieży, 20 rur do zwieszania obuwia, dwóch modułów grzewczo-wentylacyjnych, dwój uchwytów do przesuwania szafy oraz stopek poziomujących.

Korpus szafy został wykonany z blachy ocynkowanej ogniowo. Główna część szafy na ubrania posiada zamontowaną kurtynę z przezroczystych lameli. Dzięki zamontowanej kurtyny szafa jest zabezpieczona przed nadmierną utratą ciepła z jej wnętrza. W dolnej części umieszczone są rury grzewcze, umożliwiające wieszanie na nich obuwia. Dzięki temu buty się nie zawilgocą i będą gotowe do użycia już na następny dzień pracy.

Zalety szafy do suszenia odzieży i obuwia

Szafa wyposażona jest w dwa uchwyty, dzięki którym możliwe jest sprawne przesuwanie szafy. Dodatkowo stopki poziomujące umożliwiają postawienie takiej szafy nawet na nierównym podłożu. Największą zaletą takich  szaf, jet to, że dzięki stałemu ogrzewaniu za pomocą modułów grzewczych, osusza sprawnie wilgotną lub mokrą odzież. Pracownicy dzięki temu mogą łatwo suszyć swoje ubrania robocze w bezpieczny sposób.

Po wysuszeniu ubrania są ponownie gotowe do użycia. Zwalczanie wilgoci za pomocą takiej szafy zwiększa także żywotność odzieży i gwarantuje komfort pracy.

Więcej informacji: https://szafymetalowe.pl/produkty/1071-szafa-do-suszenia-odziezy-i-but-ow.html

Page top