Czym jest smartwatch i dlaczego jest potrzebny

Inteligentne zegarki nie na darmo nazywane są smartwatchami, ponieważ ich funkcjonalność to znacznie więcej niż tylko zwykłe akcesoria do tykania. Potrzebujesz więcej szczegółów? Poniżej omówimy funkcje, aplikacje, ustawienia i różnice między smartwatchami a bransoletkami fitness.

Inteligentne zegarki - czym są

Smartwatche (sprawdź recenzje i testy) można porównać do smartfona, tylko te pierwsze są bardziej kompaktowe i mają swoje własne funkcje.

O ile pierwsze modele zegarków mogły być jedynie kalkulatorami lub tłumaczami, to obecne urządzenia są noszonymi komputerami. Gadżety umożliwiają instalację narzędzi innych firm i są obsługiwane przez mobilne systemy operacyjne. Mogą one zawierać aparat fotograficzny, termometr, barometr, kompas, telefon, GPS i wiele innych przydatnych rzeczy.

Jak działa inteligentny zegarek?

Inteligentne zegarki, podobnie jak inne komputery, zbierają informacje za pomocą zewnętrznych lub zintegrowanych czujników. Czujniki te mogą kontrolować i pobierać informacje za pomocą różnych narzędzi. Urządzenia obsługują Bluetooth, Wi-Fi i GPS. Informacja jest wyświetlana na ekranie.

Zegarek może działać samodzielnie lub w połączeniu ze smartfonem. Najpopularniejsze modele w sprzedaży to te napędzane przez Google lub Apple. Co potrafią inteligentne zegarki: cechy i funkcje

Arsenał smartwatchy zależy od producenta, modelu, roku produkcji (im nowszy model, tym większy wachlarz opcji czekających na użytkownika) oraz ceny.

Główne funkcje:

  • Duplikowanie wiadomości tekstowych/emaili z telefonu na smartwatch. Możesz otwierać, czytać, a nawet odpowiadać na wiadomości (głosowo lub za pomocą mini-klawiatury na ekranie) bez użycia smartfona. Bardzo wygodny, np. w zatłoczonym autobusie lub w pracy.
  • Monitorowanie aktywności fizycznej. To właśnie z powodu tej opcji zegarkofony są często porównywane do bransoletek fitness. Inteligentne chronometry posiadają krokomierz, możliwość sprawdzenia tętna, ciśnienia krwi, jakości snu itp.
  • Lokalizacja użytkownika. Jest to możliwe dzięki wbudowanemu czujnikowi GPS, lub danym ze smartfona zsynchronizowanym z inteligentnym zegarkiem. To pomaga nie zgubić się w nieznanym terenie. Przy okazji, w urządzeniach dla dzieci z GPS, rodzice mogą śledzić ruchy dziecka.

Page top