Plasma ARC nowoczesna - medycyna estetyczna

Gdy na twarzy zaczynają być widoczne pierwsze oznaki starzenia, warto skorzystać z pomocy oferowanej przez gabinety medycyny estetycznej. W niektórych z nich jest dostępne nowoczesne urządzenie kosmetologiczne plasma ARC. Jest to narzędzie kosmetologów, którym można odmłodzić skórę. Plazma to inaczej czwarte skupienie substancji, czyli całkowicie zjonizowany gaz. Jak działa plasma ARC?

Jak działa plasma ARC?

Plazmę można otrzymać w wyniku ogrzewania lub działania prądem. Urządzenie wytwarza celowaną i kontrolowaną wiązkę plazmy w wyniku jonizacji gazów z powietrza. Wytworzony łuk elektryczny posiada zdolność sublimacji naskórka i obkurczenia skóry w miejscu działania. Zastosowana plazma działa w granicach skóry właściwej nie powodując krwawienia, stanu zapalnego bądź obumarcia tkanek.

Urządzenie plasma ARC nadaje się przede wszystkim do liftingu okolic oka, leczenia utrwalonych głębokich zmarszczek w okolicach oczu i ust oraz liftingu dolnej części twarzy. Ponadto zabieg jest pomocny przy usuwaniu opornych przebarwień i plam soczewicowatych, leczeniu blizn i rozstępów oraz usuwaniu zmian skórnych. Zabieg nie powinien być stosowany przy istniejącej chorobie nowotworowej skóry, w ciąży oraz przy chorobach zapalnych skóry i przy chorobach zaburzających proces gojenia.

Dlaczego wybrać zabieg urządzeniem plasma?

Przede wszystkim nie jest to zabieg inwazyjny. Urządzenie to powstało z myślą o nieinwazyjnym liftingu skóry a efekt jest widoczny już po pierwszym zabiegu. Plasma ARC nie powoduje degradacji tkanek. Po zabiegu może jedynie wystąpić niewielki obrzęk, który utrzymuje się przez ok.3 dni. W tym okresie czasu nie wolno stosować makijażu, a jedynie sól fizjologiczną, gaziki i krem pozabiegowy. Ponadto skóra może być bardziej wrażliwa przez ok.3 miesiące od czasu poddania jej zabiegowi. W tym czasie należy unikać solarium.

Urządzenie plasma to świetna alternatywa dla chirurgii plastycznej. Dzięki metodzie bezdotykowego dostarczenia plazmy w postaci impulsów zostaje wyeliminowane ryzyko poparzenia. Urządzenie posiada system zapewniający precyzyjne dawkowanie energii i płynną regulację mocy łuku plazmowego.

Zobacz na: https://medikapoland.pl/pl/content/67-plasma-arc

Page top