Czy warto odwiedzić Auschwitz Birkenau Krakow

Wybierając miejsce wyjazdu na wakacje czy weekend, oprócz przyjemnych aspektów urlopu - takich jak relaks i wypoczynek, warto poświęcić też chwilę na poznanie historii regionu do którego się udajemy. Najprostszą drogą ku temu jest, oczywiście, odwiedzanie okolicznych muzeów, miejsc pamięci czy wystaw. Będąc na południu Polski, w Krakowie, warto zajrzeć również do położonego nieopodal Obóz Auschwitz Birkenau. To wyjątkowo trudny fragment historii naszego kraju i całej europy, jednakże niewątpliwie ważny i pouczający.

Auschwitz Birkenau Krakow - Co to za miejsce?

Obóz stał się dla nas wszystkich na świecie symbolem ludobójstwa oraz niewyobrażalnego terroru i okrucieństwa jakie człowiek może zadać drugiemu człowiekowi. Utworzony przez Niemców w latach 40 XX wieku, początkowo miał służyć jedynie jako więzienie i obóz pracy przymusowej dla m.in. masowo aresztowanych Polaków, jednak bardzo szybko przekształcił się w jeden z ośrodków "ostatecznego rozwiązania kwestii żydowskiej" (plan wymordowania ludności żydowskiej), a także miejsce nieetycznych i przerażających eksperymentów. W konsekwencji wspomnianych zmarło tam wielu ludzi, których, według danych, mogło być ponad milion.

Auschwitz_Birkenau.jpg

Dla kogo wycieczka do Auschwiitz Krakow?

Ze względu na dość duży ciężar emocjonalny związany z wizytą w Auschwiitz Krakow oraz wymaganą podstawową wiedzą historyczną dla lepszego zrozumienia opowiedzianych tam wspomnień zaleca się aby zwiedzającymi byli uczniowie gimnazjów lub szkół ponadgimnazjalnych. Jednakowoż, każdy powinien zdecydować indywidualnie, znając siebie najlepiej.

Auschwitz Birkenau Krakow można zwiedzić indywidualnie i bezpłatnie, ze względu na duże zainteresowanie, rejestrując się wcześniej i rezerwując kartę wstępu na stronie internetowej Auschwitz. Nie jest jednak łatwo samemu, na własną rękę zrozumieć dobrze wspomniane miejsce.

Dlatego też, ze względu na dużą wartość historyczną, osobom, które żywo zainteresowane są ludźmi, którzy w trakcie swojego życia przebywali w tym strasznym miejscu oraz historią Polski oraz świata w czasach wojennych zaleca się skorzystanie z programowych wycieczek z przewodnikiem. Takie zwiedzanie pozwoli wynieść nam z odwiedzin znacznie więcej wiedzy i refleksji.

Może to także ułatwić organizację czasu z uwagi na to, iż zwiedzanie takie zaprogramowane jest w określonym przedziale czasowym, co bardzo ciężko jest osiągnąć wędrując samodzielnie po miejscu o nieznanej nam topografii. Idąc przez Obóz wraz z wykwalifikowanym pracownikiem możemy poczuć atmosferę miejsca, a także niemal "dotknąć" jego historii.

Więcej informacji znaleźć można na stronie: http://cracowvisit.com/auschwitz-birkenau-krakow-tours.html

Page top