Dlaczego warto mieć przy sobie naturalne żele antybakteryjne

Zachowanie odpowiedniej higieny dłoni jest bardzo ważne w codziennym życiu. Pozwala na uniknięcie wielu chorób, a także daje poczucie komfortu. W ciągu dnia ludzie dotykają rękami wiele przedmiotów, których powierzchnia jest przepełniona bakteriami.

Doskonale o tym fakcie wie każdy wędkarz. Dobrym i szybkim rozwiązaniem jest użycie odświeżającego żelu antybakteryjnego. Może być stosowany nie tylko do oczyszczenia dłoni, ale także do zmycia bakterii z telefonu i innych przedmiotów, których często używamy. Użycie żelu antybakteryjnego daje gwarancję czystych dłoni.

Naturalne żele antybakteryjne i ich zalety.

Żele oczyszczające do rąk są produktem, który warto zawsze mieć przy sobie. Jego dużą zaletą jest niewielki rozmiar, co pozwala na zabranie go wszędzie. Jest niezastąpiony podczas podróży, wyjścia do sklepu, na spacer, rzecz jasna na ryby lub w inne miejsce, gdzie nie ma możliwości umycia rąk mydłem i bieżącą wodą. Dobry żel antybakteryjny posiada krótki, ale treściwy skład. Zawiera alkohol etylowy, który ma działanie dezynfekujące, a także składniki pomocnicze.

Najbezpieczniejszym i najlepszym stężeniem alkoholu w żelu antybakteryjnym jest 60-70%. Naturalne żele do oczyszczania rąk zawierają ekstrakt z owoców i aloes. Te dwa składniki odżywiają i nawilżają skórę dłoni. Żel antybakteryjny nie powoduje wysuszenia skóry dłoni, a dodatkowo zawarty w nim panthenol działa łagodząco. Nie zawiera sztucznych zapachów i parabenów, jest naturalny.

Jak stosować żele do oczyszczania rąk?

Użycie żelu antybakteryjnego jest bardzo proste i szybkie. Wystarczy nanieść na dłonie odpowiednią ilość produktu i rozetrzeć. Żel wchłonie się po około 30 sekundach. Mycie dłoni żelem powinno trwać 30-60 sekund, a ręce powinny pozostać suche. Ważną cechą żelu antybakteryjnego jest to, że bardzo dobrze się wchłania, a tym samym nie pozostawia uczucia lepkości na dłoniach.

Pozwala zdezynfekować dłonie bez konieczności użycia wody i mydła. Nie wymaga użycia chusteczki i nie jest konieczne spłukiwanie go. Dobrym rozwiązaniem dla żelu oczyszczającego jest użycie go zaraz po standardowym umyciu rąk w wodzie i mydle. Daje to pewność, że dłonie są czyste i wolne od wszelkich bakterii.

Page top