Jak odpowiednio zadbać o estetykę naszych paznokci?

Dłonie, a wraz z nimi paznokcie są częścią ciała, która bardzo często określana jest jako nasza wizytówka, bowiem większość osób ocenia nowo poznanych ludzi właśnie zwracając uwagę na wygląd dłoni i paznokci - ich higienę i czystości. Kobiety dbają o paznokcie w różnoraki sposób, do jednych z najbardziej popularnych form należą manicure hybrydowy czy przedłużanie paznokci. Jedna i druga opcja mają swoje wady i zalety, jednak która z nich jest najbardziej optymalna i komfortowa w trakcie naszego codziennego funkcjonowania?

Przedłużanie paznokci za pomocą żelu

Przedłużanie paznokci: często przedłużanie kojarzone jest z mało naturalnym, kiczowatym wyglądem. Jednakże ten stereotypowy pogląd coraz bardziej i szybciej zanika, gdyż nowoczesne formy kształtowania paznokcia pozwalają uzyskać profesjonalnym kosmetyczkom naturalne kształty. Paznokcie możemy przedłużać żelem, akrylem oraz tytanem.

Obecnie najbardziej popularną formą obok akrylowej jest przedłużanie paznokci Kraków za pomocą żelu - metoda ta kosztuje od 100 do 300 złotych, a sam zabieg trwa nawet do 3 godzin. Zaletą tej metody jest mała inwazyjność w nasze ciało i skórę oraz widocznie naturalny efekt, wadą trwałość - takie paznokcie utrzymują się do 4 tygodni. Metoda akrylowa oscyluje w okolicach 120-350 złotych, zaletą jest duża wytrzymałość, wadą natomiast sam czas zabiegu - ponad 4 godziny - oraz skomplikowany proces, bowiem paznokcie trzeba uzupełniać co około 3 tygodnie.

Przedłużanie paznokci tytanem jest metodą najmniej popularną i najdroższą - ceny wahają się od 170 do 400 złotych - zaletą jest krótki czas trwania zabiegu, do 2 godzin oraz całkiem spora wytrzymałość.

Ciekawa alternatywa dla tipsów

Manicure hybrydowy: jest to opcja alternatywna dla tipsów czy przedłużania paznokci. Polega na nałożeniu na paznokcie mieszanki, która zawiera w sobie lakier zwykły oraz elastyczny żel. Sam efekt utrzymuje się około 2 tygodni, a płytki paznokci, co ważne, nie odpryskują oraz się nie odbarwiają, a sama cena nie należy do najwyższych, gdyż waha się w okolicach 60-100 złotych. __ Manicure hybrydowy__ dzięki solidnej, świecącej i odpornej na zadrapania płytce pozwala nam na wykonanie na nim wszelkich rodzajów zdobień. Jednakże wadą tej opcji jest krótki okres trwałości oraz fakt, iż zdjęcie płytek hybrydowych musi odbyć się również w salonie kosmetycznym.

Page top