Na rybach również bolą uszy - Co na problemy z uszami?

Problemy z bólem uszu

Ucho to jeden z najcenniejszych narządów organizmu ludzkiego. Odbiera ono fale dźwiękowe przekształcając je w drgania mechaniczne, a te następnie w impulsy nerwowe. Ucho odpowiedzialne jest także za zmysł równowagi. Niestety tak, jak w przypadku wszystkich narządów i tu mogą wystąpić problemy z uszami. Pierwszym objawem jest ból. Ból ucha jest uczuciem bardzo irytującym, praktycznie osłabiającym cały organizm. Ma on różne podłoża. Zazwyczaj ból oznacza, że dzieje się coś złego w uchu środkowym.

leki-na-choroby-uszu.jpg

Przyczyny bólu ucha

Może być spowodowany zapaleniem, któregoś z elementów budowy ucha, gromadzeniem się wody, zbyt wysokim ciśnieniu w uchu wewnętrznym. Jeśli ból jest bardzo silny, ale po nim nastaje znacząca ulga, może to wskazywać na uszkodzenie błony bębenkowej, wypływający z ucha płyn również jest objawem poważnej choroby, która bezwzględnie wymaga konsultacji z lekarzem.

Problemy z uszami mogą być także spowodowane nadmiarem woskowiny lub doprowadzeniem do stanu jej znacznego zbicia, co powoduje zatkanie się ucha, odczucie dzwonienia w uszach, osłabienie słuchu i problemy z utrzymaniem równowagi.

Problemy z woskowiną

Problemy z woskowiną to najczęstsze dolegliwości, na jakie skarżą się pacjenci. Są one wynikiem nieprawidłowej higieny uszu, złym sposobem czyszczenia lub niewielką częstotliwością czyszczeń uszu. Na szczęście na rynku jest wiele preparatów, które szybko i skutecznie pomogą nam rozwiązać problem zalegającej woskowiny.

Najczęściej występują one w postaci kropli lub sprayu. Fonix higiena uszu, Celuclear spray do uszu, czy też Vaxol, to spraye, które rozmiękczają woskowiną uszną i ułatwiają jej usunięcie. Podobne działanie maja krople Ototalgin oraz Solwax Active. Preparaty są bezpieczne i przynoszą ulgę.

Page top